Jak wydłużyć dobę. Praktycznie, szybko i bez jakichkolwiek nakładów.

Nie potrzebuję, aby moja doba była dłuższa.
Moja doba jest taka, jaka powinna być.

W pewnym momencie zdałam sobie sprawę z tego, że to mój nadmiar wolnego czasu i nieumiejętność jego zorganizowania sprawia, że wszystko przecieka mi przez palce i wieczorem stwierdzam, że nic nie zrobiłam i zabrakło mi czasu.

Bez przerwy powtarzałam, że nie mam czasu, że mam tyle do zrobienia, że nie wiem do czego ręce włożyć i jak to w życiu bywa, mam to na czym skupiam się najbardziej.

Brak czasu.

Czas, strach i inne wytwory naszej wyobraźni są tylko iluzją.

Postanowiłam nie powtarzać więcej, że nie mam czasu, bo najzwyczajniej w świecie zobaczyłam, ile rzeczy robie w ciągu dnia, ile czasu spędzam na rzeczach, które czasem są wręcz ucieczką od tego, co powinnam zrobić.

Wynajdywanie sobie dodatkowych czynności, żeby nie zrobić tego, co powinnam było u mnie częstym fenomenem.
Na przykład przestawienie mebli, bo wtedy na bank będzie mi się lepiej pracowała, bo bede miała komfort w pracy i spokojny umysł.

Guzik prawda. To tylko kwestia podjęcia decyzji, że….

Uwaga! Zaczynam szanować siebie i dotrzymywać sobie słowa. Perpetum mobile. Gdy dotrzymuje sobie słowa, to bardziej się szanuję i vice wersa.

I tak można w kółko i na okrętkę.

Podjęłam więc decyzję, że będę robić dokładnie to, co sobie zaplanuję.
Używam na Gmailu dodatku, który widać w poczcie, w kalendarzu, na smartfonie i odhaczam kolejno każde wykonanie zadanie.

Dziś odhaczyłam już cztery i zostały mi dwa.
Jestem z siebie dumna jak nie wiem i to sprawia, że czuje się wspaniale.
Gdy mam listę zadań, wykonuję je sukcesywnie i nagle zdaję sobie sprawę, że mam tyle czasu, że wystarczy go na wszystko i jeszcze trochę.

Robię tak od dawna, ale czasem przestaję i zaczynam mieć chaos w życiu.
Bardzo, ale to bardzo opłaca się chcieć szanować samego siebie 🙂 To odbija się ie tylko na „zaoszczędzonym” czasie, ale na wielu innych płaszczyznach 🙂

Cudownego dnia <3

0 Comments
Previous Post
Next Post