Trzytygodniowy urlop na święta

Kto mi powie, w którym zakładzie pracy dają urlop pracownikom już 3 tygodnie przed świętami, aż do 6 stycznia, albo i dłużej.

Pamiętam, że za każdym razem wręcz był ogromny problem, żeby w tym okresie czasu urwać się do domu, a wręcz częściej zdarzało mi się pracować w święta i w Sylwestra nawet w nocy.

Kiedy prowadzi się swój własny biznes, nie ma nawet mowy o tym, żeby sobie tak folgować, szczególnie kiedy jest się na etapie rozkręcania go.

Zauważam takie trendy w tym roku, że sporo osób na Facebooku, którzy działają online, już od co najmniej tygodnia przestało być czynnych zawodowo, a zaczęli być czynni świątecznie.

Założę się że w styczniu oni właśnie będą najbardziej przekonywać cały świat, że mają świetny biznes i świetnie im idzie.

Styczeń to jest taki miesiąc, gdzie weryfikuje się to wszystko, na co pracowało się w grudniu.

Koniec jednego roku i początek nowego. to magiczny okres właśnie dla przedsiębiorców.

I Nazwijmy go tym świętym Sylwestrem, który stanie się dla jednych dżinem spełniającym nieokreśloną liczbę życzeń, albo katem z toporkiem w ręku, zabijającym biznes na amen.

Czytałam o pewnej zasadzie, która wyraźnie mówi, że dopóki nie jesteś w stanie zarobić tyle, aby co najmniej trzy miesiące móc nie pracować, nie robisz sobie wolnego. Nie sprawdzałam, bo nie mam potrzeby brać urlopu, nie wyobrażam sobie takiego okresu czasu, żeby zapomnieć choćby na kilka dni o tym, co najbardziej mnie kręci 🙂

W każdym innym wypadku jest to głupota i biznesowe samobójstwo.

Zatem powodzenia urlopowicze ?

Tags:
0 Komentarzy

Napisz komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

©2019 INWI.PL - Inwestuję w wiedzę | Wszelkie prawa zastrzeżone INWI.pl

Wyślij wiadomość

We're not around right now. But you can send us an email and we'll get back to you, asap.

Wysyłanie

Zaloguj się używając swojego loginu i hasła

Nie pamiętasz hasła ?