Twoje życzenie jest dla mnie rozkazem – Dżin istnieje!

Twoje życzenie jest dla mnie rozkazem – Dżin istnieje!

dzinWłaśnie przeczytałam w pewnym miejscu, że prawdziwa wolność zaczyna się od wolności finansowej.
Pewnie, że człowiek nie mający pieniędzy od razu poczuje się jakby świat do niego należał gdy nagle otrzyma spory zastrzyk gotówki, ale według mnie nie można tego nazwać wolnością.

Uważam, że prawdziwa wolność zaczyna się w głowie. W naszym umyśle.
Nie odkryłam oczywiście Ameryki, ale fakt, że spora grupa ludzi nie zdaje sobie sprawy, że sama na własne życzenie stacza się w ekonomiczną przepaść czasem mnie przeraża, bo jest już tyle dowodów na to, że to my sami jesteśmy za to odpowiedzialni, że aż chciałoby się czasem jednego i drugiego walnąć w głowę, potrząsnąć i zawołać „Człowieku! Otwórz wreszcie oczy!”.

Skup się na tym czego chcesz, a nie na tym co masz teraz. Twoje życie jest odbiciem Twoich myśli i tylko od Ciebie zależy w jakim czasie to odbicie zacznie pokazywać to czego pragniesz, a nie to, czego NIE chcesz.

Nie skupiaj się na odbiciu, bo będziesz mieć wciąż to co w nim jest teraz, tylko na tym co CHCESZ w tym lustrze zobaczyć i musisz uzbroić się w cierpliwość bo to lustro działa w zwolnionym tempie. Czyli…

Jeśli nie widzisz natychmiastowych zmian, to nie znaczy, że to nie działa.

Działa, a jakże! Tyle, że musisz coś od siebie dać. Tym czymś jest solidna, regularna praca nad sobą.

Najpierw zaplanuj sobie chociaż jeden dzień. Zrób to rano. Wieczorem, pod warunkiem, że wykonasz wszystkie zadania, razem z tymi nielubianymi, przekonasz się jak wiele satysfakcji i uśmiechu wywoła poczucie pięknie zakończonego dnia.
Możesz to zrobić za pomocą różnych narzędzi. Ja korzystam z kalendarza Google bo mam go wszędzie ze sobą pod ręką, jeśli nie na komputerze to w telefonie.

Postaraj się przynajmniej przez tydzień planować każdy dzień rano i zobaczysz ile czasu zaoszczędzisz.
Jak widzisz, w moim rozkładzie dnia jest czas na pracę nad sobą, czyli czytanie, szkolenie, afirmacje. Powiem Ci, że to są najważniejsze elementy w moim kalendarzu. Wszystko inne może trafić szlag, ale jeśli nie będę mogła zrealizować moich najważniejszych zadań, to ktoś dostanie po głowie.

Teraz wyjaśnię Ci pewną rzecz. Te zadania, o których mówiłam wcześniej to jest właśnie najtrudniejsza i najcięższa praca, jaką kiedykolwiek człowiek musiał i musi wykonać.
Wiesz dlaczego? Bo na pozór czynność ta wydaje się głupia i bezsensowna, bo nie widać natychmiast efektów tej pracy i na koniec, Twój logiczny umysł znajdzie milion innych fajniejszych pomysłów na zapełnienie Twojego czasu i podsunie Ci drugi milion sposobów na łatwy i szybki zarobek.

Teraz wyjaśnię Ci inną rzecz. Czy wiesz dlaczego efektów tej pracy nie widać natychmiast?
Ponieważ świat musi się totalnie przeorganizować, aby dostarczyć Ci Twoje zamówienie. A to wymaga ogromnych nakładów energii i czasu.

To tak jak z zamówieniem produktu online. Finalizujesz transakcję, wybierasz kuriera, płacisz i czekasz.

Zapłatą jest Twoja praca nad sobą. Tylko i aż tyle.

Nie ma znaczenia jaki kraj i jaki przewoźnik. Zdarzyło mi czekać na książkę z Polski do Włoch wysłaną Pocztą Polską dwa dni, natomiast inny produkt z Hong Kongu – 2 miesiące.

Kiedy przesyłka już dotarła, byłam wniebowzięta. Chodzi mi o tę drugą, bo był to tak ryzykowny zakup pod każdym względem i opinie o dostawcy były bardzo niepochlebne właśnie ze względu na czas dostawy. Mimo to, tylko ta jedna firma na świecie produkowała to, czego ja chciałam i zaryzykowałam. Pomijając fakt, że chińszczyzna zepsuła się po roku nie zmartwił mnie wcale. Ważne, że przesyłka dotarła bo na nią czekałam.

Zatem wracając do tematu. Twój świat – natura idzie po najmniejszej linii oporu, nie traci na próżno energii więc nie pozwoli sobie na specjalne względy wobec Ciebie akurat, dlatego musisz uzbroić się w cierpliwość podsycaną każdego dnia wizją radości i wdzięczności podczas odbierania Twojego zamówienia.

Tym zamówieniem może być rower, lalka, świnka morska, dobry biznes, partner biznesowy, życiowy, spadek, wakacje na Bora Bora i milion innych pomysłów możliwych do spełnienia przez każdego człowieka.

Musisz wiedzieć, że ci, którzy nauczyli się „robić zakupy” w tym wyjątkowym hipermarkecie online, biorą wszystko po najniższej cenie, a nawet większość towaru otrzymują gratis.

Jedynym warunkiem jest to, o czym wspomniałam wyżej. Najtrudniejsza i najcięższa praca nad sobą. Jeśli nie jesteś w stanie poświęcić pół godziny dziennie na wyprawę do „hipermarketu”, nie jesteś godzien otrzymać niczego za darmo.
Twój świat musi uzyskać od Ciebie odpowiednią dawkę energii, moc, która wprawi go w ruch. On sam ma gdzieś Twoje zachcianki, dopóki ich nie sprecyzujesz i nie podasz mu w kilku prostych zdaniach.

Twój świat, natura, czy hipermarket to jedno i to samo – to dżin, który naprawdę istnieje i spełnia każde Twoje życzenie.

Dżin zawsze mówi: „Twoje życzenie jest dla mnie rozkazem”.

Ale Ty musisz zrobić pierwszy ruch. I pamiętaj! Bądź wdzięczny!

Gorąco zachęcam Cię do spróbowania afirmacji z podnoszeniem swojego termostatu finansowego. Bardzo lubię tę afirmację i o stałej porze ją sobie „zapodaję”.

[su_youtube_advanced url=”https://www.youtube.com/watch?v=MdihVyIB7cA” width=”590″ height=”332″ controls=”no” autohide=”yes” showinfo=”no” rel=”no” theme=”light” wmode=”transparent”]

Dodaj komentarz