warning icon
YOUR BROWSER IS OUT OF DATE!

This website uses the latest web technologies so it requires an up-to-date, fast browser!
Please try Firefox or Chrome!

PRAWDZIWY EGOISTA TO CZłOWIEK SZCZęśLIWY

6 września 2014

[image id=” class=” floating=’left’ position=’left’ margin_top=’5′ margin_bottom=’10’ margin_left=’0′ margin_right=’20’ src=’http://www.inwi.pl/wp-content/uploads/egoista.jpg’ position=” style=” alt=’fghyuji’ title=” resize=’1′ lightbox=’1′ lightbox_group=’1′ resize_width=’300′ resize_height=’200′]

Egoizm, poza tym, jest sprawą odpowiedzialną, a nawet słuszną. Mówię poważnie. W rzeczywistości egoista to człowiek, który dąży do tego, by żyć szczęśliwie, komfortowo i być zadowolonym z siebie i swojego życia. Bierze on tym samym odpowiedzialność za swoje szczęście i swoje życie w swoje ręce. Rozumie, że żyje dla swoich interesów, a więc od niego zależy to, na ile będzie skuteczny.

Nikt nie jest odpowiedzialny za jego nastawienie, za to jak żyje, poza nim samym. Tak wygląda jedna strona medalu. Z drugiej strony, człowiek – czyli egoista, pozbywa się odpowiedzialności za innych. Rozumie, że jeśli jego szczęście zależy od niego i od jego woli, to szczęście innych zależne jest również od nich. Wszystkie oskarżenia innych ludzi o to, że ich obrażam, że są przeze mnie nieszczęśliwi itp. wynikają z ich błędnego poglądu.

To nie znaczy, że egoista – wychodząc z takiego założenia o nikogo się nie troszczy, nikomu nie pomaga i nikomu nie stara się przysporzyć szczęścia.
Po prostu robiąc to, rozumie, że w ostatecznym rozrachunku robi to dla siebie. Dlatego, że on tak chce, sprawia mu przyjemność czucie się pomocnym lub jakimś jeszcze. Człowiek, którego on wspomógł nie jest wobec niego do czegokolwiek zobowiązany. Po prostu egoista robi to, co mu się podoba i zdaje sobie z tego sprawę. Często właśnie tak ludzie stają się szczęśliwi. Tylko początkowo trudno jest nie osądzać innych i nie dopuszczać do siebie cudzych osądów.

(Lisek, Forum, Zeland)

Facebook Comments

Tags: egoista, egoizm, forum, lisek, odpowiedzialność, szczęście, Zeland, życie

Autor: admin

Mam mapę skarbów i doszłam do nich. Biorę garściami

KOMENTARZE

Nie ma jeszcze komentarzy

Dodaj komentarz