Poznałam człowieka

 

Byłam dziś w pewnym miejscu, gdzie dzieje się twardy biznes. Szkolenia, podnoszenie kwalifikacji, koncentracja na celu itd.

Przerabiałam ro wszystko przez 23 lata i nigdy nie nauczyłam się najprostszej rzeczy.

Rozmowy z drugim człowiekiem.

Techniki, sprzedaż, mistrzostwo w handlu, mistrzostwo w mitrzostwie…

Wczoraj też rozmawiałam z jedną z moich ważnych dla mnie osób i usłyszałam takie mądre stwierdzenie, a co za tym idzie, oczywiste.

Ludzie, którzy zajmują się zawodowo szkoleniami, technikami sprzedaży i wszystkim tym, co ma poprawić wyniki, często są „infantylni w tym swoim wszystkowiedzeniu”.

Rzeczywiście coś w tym jest, wiem z własnego doświadczenia i nie tylko, jak trudno otworzyć umysł i wykrzesać z siebie pokorę, kiedy wydaje nam się, że jesteśmy dobrzy w tym, co robimy.

Jak trudno przyjąć do wiadomości fakt, że nie wiemy jak wyglądają relacje poza schematami. Że poza nimi nie jesteśmy w stanie funkcjonować, bo nie mamy gruntu pod nogami.

Te 23 lata inwestowania we własny rozwój doprowadziło do tego, że czułam się najmadrzejsza, ale nic więcej z tego nie wynikało.

Nie zarabiałam pieniędzy.

Wydawałam to, czego nie miałam na kolejne szkolenia.

Fakt, nabywanie wiedzy nie szło w parze z wdrażaniem jej. To była jedna strona medalu i tu oczywiście była w 100% moja „zasługa”.

Druga strona medalu jest taka, że ta cała wyrafinowana wiedza zmanierowała mnie do granic przyzwoitości i wręcz nie potrafiłam rozmawiać z ludźmi.

Kiedy ostatecznie się poddałam i stwierdziłam, że niestety nie należę do grupy wybrańców, którzy potrafią robić biznes, pojawiło się UG.

I tu dowiedziałam sie, że istnieje inna droga.

Prosta, genialna i znacznie szybsza, ale  jest jeden warunek.

Muszę zapomnieć wszystko to, czego się do tej pory nauczyłam. Czyli zmiana nawyków myślowych.

Trudne to było, ale do zrobienia.

2,5 roku „zapominania” zaprowadziło mnie dalej niż wszystkie najlepsze hiper techniki razem wzięte. Zobaczyłam w tym wszystkim CZŁOWIEKA. 

Geniusz tkwi w prostocie i nie należy nigdy o tym zapominać ☺

0 Comments
Previous Post
Next Post