Niezdecydowanie jest najbardziej wyniszczającą emocją, jaka znam

Niezdecydowanie to stres

To stanie jedną nogą w lodowatej wodzie, drugą we wrzątku. Już o tym kiedyś pisałam, ale o tych oczywistych oczywistościach trzeba przypominać, dlatego, że właśnie z tego powodu, iż są oczywistościami, uciekają nam z pola widzenia.

I myślenia.

Powiem jeszcze więcej. Do tego wrzątku i lodowatej wody dodam ciężkie chomąto na szyję i dwie kule u dwóch nóg oraz beczkę czarnej, gęstej smoły, z której ciężko się wydostać.

Niepodejmowanie decyzji dyktowane jest strachem, co będzie, co o mnie pomyślą, co potem, co dalej, będą zmiany, tralalalala…

Margaret Thatcher powiedziała, że 90% naszych zmartwień dotyczy spraw, które nigdy się nie zdarzą.

I tak w rzeczywistości jest. Martwimy się na zapas tak, jakbyśmy wszyscy byli prekognitami. (Osobami posiadającymi zdolność przepowiadania przyszłości), nie mylić z jasnowidzami.

Ja się pytam, do jasnej anielki, po co? Po co robimy z siebie cierpiętników, udających fenomenalne zdolności, wymyślamy dramaty i potem jeszcze trzepiemy portkami ze strachu przed nimi?

Czy to nie jest po prostu głupie?

Czy po to żyjemy, żeby sobie tworzyć świadomie piekło na ziemi? Czy takie jest nasze przeznaczenie tutaj?

A wystarczy, że zaczniemy myśleć i, o czym wciąż na okrętkę mówię, obserwować własne myśli! Włączyć mózg, on czasami jest pożyteczny, i zastanowić się, czy czasem nie popadamy w paranoję, zamiast puścić wolno te wszystkie strachy na lachy i iść tam, gdzie rwie się dusza i serce. Pozwolić sobie na życie, ot tak, po prostu…

Mam w programie czasami takie osoby, które lubią się asekurować. Zanim zaczniemy, zawsze mówię każdej z osobna: nie bój się popełniać jak najwięcej błędów, żebyś się miała na czym nauczyć. Ale i tak nie chcą tych błędów popełniać, boją się ich, bo nie wiedzą, że te błędy to najlepsze lekcje.

Często najpierw do mnie piszą czy dzwonią z pytaniem:
– Wiola, czy to będzie ok?
– Nie wiem kochana, zrób, a potem zweryfikujemy.

Podejmowanie świadomych decyzji, opartych na intuicji, jest zawsze trafne. Intuicja to nie analizowanie, to pójście za głosem serca. Zawsze zaprowadzi nas tam, gdzie jest lepiej. Gwarantuję.

0 Comments
Previous Post
Next Post