Czasem przymierzam się do tego, żeby popracować nad oszczędnością czasu, żeby mniej spać, ale bardziej efektywnie.
No bo wiecie, że człowiek tak naprawdę wcale nie musi spać tyle godzin. W tym czasie ma tylko dwie fazy REM, gdzie mózg rzeczywiście się resetuje i wszystko układa się na swoich miejscach.

Ten stan można osiągnąć na wiele sposobów bez konieczności marnowania tylu godzin po to, żeby wprowadzić się w końcu w taki stan, gdzie znikamy w tej rzeczywistości.

Kto wie, co się z nami wtedy naprawdę dzieje. Jest tak dużo teorii na ten temat, że najbardziej jestem skłonna uwierzyć w to, że my w tym czasie odpływamy do innego świata. Ale o tym każdy może sobie sam poczytać 🙂

Potrzebuję odpoczynku jak każdy, ponieważ pracuję kilkanaście godzin na dobę. W zasadzie nie pracuję, bo ja to po prostu kocham, a może jestem pracoholikiem? Nie wiem. W tym momencie to nie ma żadnego znaczenia. Chodzi o odpoczynek, zwłaszcza od stresujących sytuacji, bo takie też się czasami zdarzają i w tym momencie przydałaby się szybka technika wprowadzenia w fazę REM i po 15 minutach byłabym jak nowo narodzona. Mam sporo książek i wiem nawet gdzie szukać informacji, zatem zapisuję kolejne zadanie do zrobienia w moim notatniku i zabieram się za szukanie wiedzy.

Czy ona do mnie dotrze? to jest dobre pytanie. Mówi się, że kto szuka ten znajdzie. Być może. Znajdzie, ale czy zrozumie i zrobi z tej wiedzy użytek?
I tu uważam, że nie jest tak do końca. Wiedza przychodzi wtedy, kiedy jesteśmy gotowi ją przyjąć, zrozumieć i wdrożyć.

Zatem czas pokaże…

1 komentarz
  1. Łuki ;) 1 rok temu

    „Wiedza przychodzi wtedy, kiedy jesteśmy gotowi ją przyjąć, zrozumieć i wdrożyć.”

    Jak zawsze masz rację 🙂 Ja myślę, że najważniejsze w tym wszystkim to właśnie to ostatnie… wdrożyć 🙂

Napisz komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

©2019 INWI PL - Inwestuję w wiedzę

NAPISZ DO MNIE

Wypełnij poniższe pola, aby skontaktować się z nami.

Wysyłanie

Zaloguj się używając swojego loginu i hasła

Nie pamiętasz hasła ?