Czas mija jednakowo dla wszystkich. I pracusiów i leniuchów

Siedzę sobie w ciszy, w ciepełku mojego wymuskanego mieszkanka, z żółtymi ścianami i takim samym światłem.
 
Siedzę i rozkoszuję się tym spokojem i poczuciem satysfakcji z tego, co osiągnęłam do tej pory.
 
Kilkaset osób w teamie, prawie tysiąc. Nie wiem czy to dużo, czy to mało. Nie ma znaczenia ilość, bo jak każdy wie, zasada Pareto funkcjonuje i wiadomo, że nie wszyscy pracują, ale ci co pracują, mają niesamowite wyniki.
 
To nie są osoby, z którymi pracuję. Większości już nie znam. Pracowałam tylko z pięcioma osobami. I nawet z tej piątki większość to były takie dziewczyny, które były bardzo samodzielne i rwały się do tego, żeby coś osiągnąć.
 
Rośnie liczba osób, które zarabiają mocno ponad średnią krajową. To w większości młode mamy, które do tej pory siedziały w domu na macierzyńskim czy wychowawczym, które nie miały za bardzo do kogo się odezwać, które marzyły o tym, żeby móc sobie kupić coś więcej niż tylko pampersy…
 
Sama zaczynając ten projekt byłam gruuubo poniżej kreski.
 
Dopóki myślałam o pieniądzach, to nic mi nie wychodziło. Kiedy już odpuściłam, to zaczęły się cuda dziać. Chyba już pisałam o tym nie raz.
 
Ale tak mnie to cieszy, że chciałabym krzyczeć na całe gardło, że to jest to coś, co trzeba pokochać, co ma Cię cieszyć i bawić, co ma pokazać innym, że nie trzeba w męczarniach i upokarzający sposób zarabiać na chleb.
 
Że możesz dumnie i z podniesioną głową siadać do świątecznego stołu i obserwować, jak Twoi bliscy rozpakowują najpiękniejsze prezenty, bo zarobiłaś na nie i kupiłaś nie martwiąc się, że Ci zabraknie.
 
3 lata pracy przeleciało jak mgnienie oka. Ja wtedy sobie pomyślałam, w grudniu 2015 roku, czas minie tak czy siak, czy ja będę coś robić czy nie.
 
Nie chciałam, żeby czas mijał mi bezproduktywnie. To już nie ten moment, by wciąż latać z głową w chmurach. I tak się potoczyło wszystko. Nie było łatwo, ale było radośnie, intensywnie, skutecznie i po prostu dobrze, bo czas mija jednakowo dla wszystkich. I pracusiów i leniuchów
 
Dla mnie i dla wielu innych osób 🙂
I tyle. Najpierw trzeba po prostu chcieć zmian.
0 Comments
Previous Post
Next Post