Czas mija jednakowo dla wszystkich. I pracusiów i leniuchów

Siedzę sobie w ciszy, w ciepełku mojego wymuskanego mieszkanka, z żółtymi ścianami i takim samym światłem.
 
Siedzę i rozkoszuję się tym spokojem i poczuciem satysfakcji z tego, co osiągnęłam do tej pory.
 
Kilkaset osób w teamie, prawie tysiąc. Nie wiem czy to dużo, czy to mało. Nie ma znaczenia ilość, bo jak każdy wie, zasada Pareto funkcjonuje i wiadomo, że nie wszyscy pracują, ale ci co pracują, mają niesamowite wyniki.
 
To nie są osoby, z którymi pracuję. Większości już nie znam. Pracowałam tylko z pięcioma osobami. I nawet z tej piątki większość to były takie dziewczyny, które były bardzo samodzielne i rwały się do tego, żeby coś osiągnąć.
 
Rośnie liczba osób, które zarabiają mocno ponad średnią krajową. To w większości młode mamy, które do tej pory siedziały w domu na macierzyńskim czy wychowawczym, które nie miały za bardzo do kogo się odezwać, które marzyły o tym, żeby móc sobie kupić coś więcej niż tylko pampersy…
 
Sama zaczynając ten projekt byłam gruuubo poniżej kreski.
 
Dopóki myślałam o pieniądzach, to nic mi nie wychodziło. Kiedy już odpuściłam, to zaczęły się cuda dziać. Chyba już pisałam o tym nie raz.
 
Ale tak mnie to cieszy, że chciałabym krzyczeć na całe gardło, że to jest to coś, co trzeba pokochać, co ma Cię cieszyć i bawić, co ma pokazać innym, że nie trzeba w męczarniach i upokarzający sposób zarabiać na chleb.
 
Że możesz dumnie i z podniesioną głową siadać do świątecznego stołu i obserwować, jak Twoi bliscy rozpakowują najpiękniejsze prezenty, bo zarobiłaś na nie i kupiłaś nie martwiąc się, że Ci zabraknie.
 
3 lata pracy przeleciało jak mgnienie oka. Ja wtedy sobie pomyślałam, w grudniu 2015 roku, czas minie tak czy siak, czy ja będę coś robić czy nie.
 
Nie chciałam, żeby czas mijał mi bezproduktywnie. To już nie ten moment, by wciąż latać z głową w chmurach. I tak się potoczyło wszystko. Nie było łatwo, ale było radośnie, intensywnie, skutecznie i po prostu dobrze, bo czas mija jednakowo dla wszystkich. I pracusiów i leniuchów
 
Dla mnie i dla wielu innych osób 🙂
I tyle. Najpierw trzeba po prostu chcieć zmian.
Tags:
0 Komentarzy

Napisz komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

©2019 INWI.PL - Inwestuję w wiedzę | Wszelkie prawa zastrzeżone INWI.pl

Wyślij wiadomość

We're not around right now. But you can send us an email and we'll get back to you, asap.

Wysyłanie

Zaloguj się używając swojego loginu i hasła

Nie pamiętasz hasła ?