Co zrobić gdy brakuje Ci pewności siebie?

Pewność siebie to taki skarb, za którym sporo ludzi biega.
Co się stanie, jeśli skonstatujesz fakt, że brak Ci pewności siebie.

No i co teraz? Świat się zawali?
Póki co, ten świat wciąż stoi, niezależnie od Twojego, czy mojego poczucia własnej wartości. Tak samo jak obojętne mu jest, czego chcemy i czego pragniemy.

Kiedy obniżysz poziom ważności danej rzeczy, pojawi się ona bez zaproszenia i w najbardziej nieoczekiwany sposób.
Obniżenie poziomu ważności (nie wartości), przynosi niesamowite rezultaty, a żeby obniżyć poziom ważności, należy zacząć obserwować siebie, swoje reakcje, a nie innych, i nie wkręcać sobie filmów, że ktoś się nami interesuje bardziej niż czubkiem swojego nosa 🙂

Większość ludzi przejmuje się tym, co powiedzą inni. Większość, czyli Ty się tym przejmujesz, co powie Pan X, a Pan X przejmuje się tym, co pomyślisz Ty. Takie błędne koło.

Pamiętasz z pewnością niejedną sytuację w Twoim życiu, gdzie bardzo na coś czekałeś i to się nie pojawiało. Machnąłeś na to ręką i to wtedy właśnie przychodziło.
To jest obniżanie poziomu ważności, pogodzenie się z faktem, że możemy tego czegoś nie mieć.
Ja nazywam to luksusem nieposiadania tego czegoś 🙂

Rozumiesz o co chodzi?

Osądzamy sytuacje i cudze myśli, których nie jesteśmy w stanie w żaden sposób mieć pod kontrolą, dlatego nakładamy na swoje barki nieistniejące problemy, zamiast po prostu zabrać się do pracy, zająć umysł czymś, co potrafimy robić i robić to najlepiej jak się da.

Wyniki i satysfakcja są tym, czym źródlana i czysta woda dla wzrastających roślinek. Twoja pewność siebie będzie rosła proporcjonalnie do rezultatów Twojej pracy i satysfakcji z niej 🙂

#CentrumZarządzaniaWszechświatem #ObserwujSwojeMyśli #TwórzWłasnąRzeczywistość

0 Comments
Previous Post
Next Post