• Home
  • /Blog
  • /Ogłoszenia przyjazne networkerom
Ogłoszenia przyjazne networkerom

Ogłoszenia przyjazne networkerom

Od dwóch lat nie opuszczała mnie koncepcja by założyć portal ogłoszeniowy. Początkowo miał to być portal dla Polonii Włoskiej. Wystartowałam z takim portalem 26 grudnia 2012 roku i po kilku dniach go zamknęłam.

Nie potrafiłam się z tym pogodzić, bo bardzo długo pracowałam nad tym portalem. Stworzyłam go sama od podstaw, zarówno od strony samego programu jak i szaty graficznej. Było to moje dziecko.

W tym czasie bardzo aktywnie udzielałam się społecznie w naszym regionalnym związku Polaków, oprócz tego zajmowałam się sprawami związanymi ze stroną internetową i całym marketingiem. Bardzo blisko współpracowałam z najważniejszą osobą mającą wpływ na całą działalność tej organizacji (Nie chodzi o szefową związku, a o „SE” szarą eminencję), i w zasadzie tylko my dwie omawiałyśmy różne projekty, jakie chciałybyśmy razem wprowadzić w życie.

Niestety SE miała ogromne obawy i odwodziła mnie od pomysłu takiego portalu bo we Włoszech był już jeden gigant medialny, który w zasadzie tłamsił wszystkie pozostałe, ale nie miał działu ogłoszeń, a tylko wieści z kraju i zagranicy. SE chciała utrzymać dobre relacje z tym wydawnictwem i wszystko im opowiedziała.

W dniu, kiedy oficjalnie otworzyłam mój portal, media gigant również zrobiło szum i ogłosiło nowy dział w swoim wydawnictwie. Trudno jednemu człowiekowi konkurować z takim molochem. Poniosłam sromotną klęskę. Kto wie, gdybym jednak się uparła, ale sama świadomość zdrady osoby, którą uwielbiałam i wierzyłam, że interesy regionu, który reprezentuje są ważniejsze niż nieznane mi korzyści własne powaliła mnie totalnie. Wróciłam do dłubania przy stronach dla klientów.

Jednak taki portal był moim marzeniem, które mnie nie odstępowało. Jeszcze przez rok działałam na rzecz organizacji, ale ostatecznie w grudniu 2014 wysłałam pisma z prośbą o niekontaktowanie się ze mną więcej i znalezienie sobie kogoś innego. Pomijając fakt, że przez te kilka lat przejrzałam na oczy i zobaczyłam, że te twory non profit w ogóle nie interesują się Polakami, są zupełnie zbędnymi, wysysającymi kolosalne pieniądze z Polski organizacjami, które nie mają konkretnych celów. Ich miotanie się pomiędzy szarpaniem się o kasę z MSZ a próbą polonizacji całych Włoch to jakieś kuriozum. Na koniec każdy taki szaraczek, który biega, pracuje, znajduje informacje, materiały, czasem fizycznie pracuje zupełnie gratis, na zjeździe krajowym słyszy, że to wszystko zrobił konsul generalny.

Konsul generalny przemawiając mówi: ja, ja , ja zrobiłem to, ja zrobiłem tamto….. Dzięki mnie powstało to i tamto.

Zatem żegnaj pasożycie, moje życie i moje marzenia są ważniejsze. Postanowiłam wrócić do tego projektu i tym razem po prostu kupiłam profesjonalny program, założyłam nowy portal ogłoszeniowy, nomen omen z tym samym adresem www, z tą samą kolorystyką, ale już nie dla Polaków we Włoszech. Dla wszystkich, a szczególnie dla tych, którzy biorą  życie w swoje ręce i zajmują się networkiem.

Wiem, że sporo portali ogłoszeniowych w Polsce nie pozwala reklamować programów zarobkowych ani MLM-ów, ani tym bardziej wrzucać linków. W moim portalu można, i nawet teraz za darmo. Linki będzie można wstawiać zawsze, co do płatności, z czasem trzeba będzie pomyśleć o pobieraniu płatności bo i serwer trzeba będzie zmienić, ale póki co, każdy kto umieści ogłoszenie, nie musi wybierać opcji płatnej tylko „Bez promowania”, a i tak otrzyma Premium Plus – czyli najwyższy poziom widoczności zupełnie gratis.

Jeśli masz swój biznes, zareklamuj go w portalu Ogloszenia.inwi.pl.

Będę wdzięczna za każdą uwagę i słowa krytyki.