• Home
  • /Blog
  • /Bezpieczny etat to tylko iluzja

Bezpieczny etat to tylko iluzja

Artykuł pochodzi z Network Magazyn | Zdjęcie Niecierpliwi.com

Maksymalny okres wypowiedzenia umowy o pracę zgodnie z kodeksem pracy wynosi 3 miesiące. Według danych GUS z 2012 roku Polak średnio szuka nowej pracy przez 11 miesięcy, a prawie ćwierć miliona naszych rodaków korzysta z kredytów hipotecznych zaciągniętych na 20-30 lat…

– Dodam, że zdecydowana większość Polaków nie posiada oszczędności. Czy możemy mówić w tej sytuacji o tym, że praca na etacie to bezpieczeństwo? – pyta Anna Słomowicz, doradca biznesowy i menedżer serwisu Akademia Zatrudnienia.

Coraz więcej osób w młodym wieku regularnie trenuje swoje ciało, nie tylko żeby lepiej się czuć i mieć lepszą kondycję, ale także żeby uniknąć problemów zdrowotnych w starszym wieku i zachować pełną sprawność. Pytanie, dlaczego nie jesteśmy tak zaradni i zapobiegawczy w innych dziedzinach życia? W bardzo prosty sposób można przenieść tę sytuację na pole naszej kariery zawodowej. Duża grupa dzisiejszych 20 i 30-latków regularnie i z różnych przyczyn zmienia pracę co 2 lub 3 lata, a nawet częściej. Czasami wynika to ze specyfiki branży, w której pracują, a kiedy indziej kusi perspektywa większych zarobków, chęć pracowania przy ciekawych projektach lub posada w prestiżowej firmie. Ci ludzie są zmuszeni do nieustannego rozwoju i zwiększania swoich kompetencji.

Czytaj cały artykuł…

Remedium na taki stan rzeczy

Dodaj komentarz