Po co rekrutujesz ludzi do biznesu?

Obejrzałam dziś świetny wywiad z Markiem Waberskim.
Tak się składa, że dawno temu miałam niewątpliwą przyjemność poznać Marka Waberskiego i z nim współpracować i pamiętam dokładnie to, co On o sobie mówi w tym wywiadzie, że był mocno zakompleksiony.


Przypominam sobie nasze pierwsze szkolenia, na których było raptem 8 osób i Marek rzeczywiście był bardzo przejęty. Pamiętam jak zmieniał się kolor jego twarzy na przemian.
Zrezygnowałam z tego biznesu i wróciłam po kilku latach. Marek Waberski był już milionerem i na szkolenia jeździliśmy do ekskluzywnych ośrodków kongresowych. Kolejny raz zrezygnowałam, bo nie czułam się dobrze w tej akurat branży i nawet dziś, z perspektywy czasu nie żałuję swojej decyzji choć poznałam wielu fantastycznych ludzi i widziałam jak pięli się w górę.

W wywiadzie tym dzisiaj utkwiło mi w głowie to jedno stwierdzenie Marka Waberskiego, aby nie rekrutować ludzi do biznesu na pieniądze, ale przede wszystkim dla możliwości rozwoju w każdej dziedzinie. Rozwoju mentalnego, intelektualnego, rozwoju umiejętności i talentów.

Będzie już z 15 lat odkąd mam jakikolwiek kontakt ze środowiskiem, w którym działa Marek Waberski i powiem jedno. Ten człowiek wciąż jest taki sam. Nie zmienia poglądów i wciąż tak samo się zachowuje.

Nie współpracuję z Markiem Waberskim, ale uważam, że warto słuchać ludzi, którzy do czegoś doszli, zwłaszcza tych, którzy kiedyś razem z Tobą byli w tym samym miejscu. To może dać Ci nieźle po nosie i pokazać, jak dużo czasu zmarnowałeś i mogłeś być w tym samym miejscu albo i dalej.
Na szczęście nigdy nie jest za późno na podjęcie właściwej decyzji.

Dodaj komentarz