Ludzie są gorsi od szczurów!

Ludzie są gorsi od szczurów!

Czy naprawdę ludzie są gorsi od szczurów?

Dzisiejsza historia o dwóch eksperymentach mówi o czymś, co dokładnie wiemy, ale w życiu codziennym nie zdajemy sobie z tego sprawy. Z tego, jak szybko rezygnujemy z czegoś, co w końcu może okazać się czymś nadzwyczajnie prostym.

Dlaczego ludzie są gorsi od szczurów?

Czasami próbujemy robić coś, co nam nie wychodzi kilka razy, ale są to rzeczy małe, które nie niosą ze sobą dużego ryzyka rozczarowania sobą ani nie wytrącą z równowagi na dłuższy czas jeśli nam się nie uda.

Rzeczy wielkie natomiast, takie jak osiągnięcia w pracy, sukces w życiu, podwojenie i potrojenie zarobków – to już cięższy kaliber i czasami nawet nie podejmujemy próby by upadek nas nie zabolał.

Szczur w labiryncie będzie tak długo szukał aż znajdzie, a człowiek… ? Jest mnóstwo przypadków gdy człowiek się gubi w jakimś miejscu, umiera z wyczerpania i zostaje znaleziony bardzo blisko osady ludzkiej?

I wiesz co Ci powiem? Twój świadomy, fantastycznie logiczny umysł komplikuje Ci życie bardziej niż najprzebieglejszy złośliwy chochlik. Nie ma nic bardziej głupiego niż świadomy umysł, który podpowiada Ci te wszystkie rezygnacje, których dokonałeś w życiu.

Zatrzymaj się na moment i przypomnij sobie momenty, w których oddawałeś za wygraną i pomyśl, co by się stało, gdybyś jednak próbował dalej. Na pewno miałeś wiele takich sytuacji, że trudziłeś się z czymś i odpuściłeś a ktoś z Twoich znajomych lub rodziny podszedł do tematu od innej strony i od razu znalazł sposób.

Wytrwałość, a raczej jej brak zrzuca nas z piedestału gatunku myślącego, naczelnego. Co za ironia!

Zobacz wideo, w którym opowiem Ci o dwóch ciekawych eksperymentach.

Strategia Wolnego Wyboru

Dodaj komentarz