warning icon
YOUR BROWSER IS OUT OF DATE!

This website uses the latest web technologies so it requires an up-to-date, fast browser!
Please try Firefox or Chrome!

JAK WYZNACZAć I PLANOWAć CELE? – CZęść 1

26 września 2014

Umiejętność wyznaczania celu i sporządzania planu ich realizacji to umiejętność bardzo ważna dla sukcesu. Umożliwi Ci więcej niż jakakolwiek umiejętność. Ta umiejętność jest ważniejsza od całych lat nauki w szkołach. Oczywiście jeśli masz za sobą lata studiów, a do tego tę umiejętność – nie ma dla Ciebie żadnych ograniczeń.
Pewien mądry, bogaty człowiek powiedział mi kiedyś – sukces to cele, cała reszta to komentarze. Sukces to cele, a reszta to otoczka.

Dzięki celom możesz osiągnąć niezwykłe rzeczy, a bez nich nie osiągniesz niczego. Skupianie się na celach to cecha wszystkich wybitnych ludzi. Każdy kto cokolwiek osiągnął ma ważne cele. Sam fakt ich wyznaczania sprawi, że znajdziesz się wśród najwybitniejszych ludzi.

Teraz dobra wiadomość.

Już dziś jesteś człowiekiem zorientowanym na cele. Jesteś szczęśliwy tylko wtedy gdy masz wyraźne poczucie kierunku w życiu. Jeżeli jednak Twoim celem jest powrót do domu i oglądanie telewizji albo czytanie gazety, na pewno go osiągniesz.

Jeśli masz cele wielkie, ekscytujące, to też je osiągniesz. Wszystko dzieje się w jakimś celu. Zawsze dążysz do jakiegoś celu.

Ważna zasada sukcesu mówi, że szczęście to ciągłe dążenie do wartościowego celu lub ideału. Jesteś szczęśliwy tylko wtedy, gdy osiągasz coś dla Ciebie ważnego.

Cele uruchamiają umysł, uwalniają jego potęgę. Włączają wszystkie prawa psychiki – przyciągania, oczekiwania, wiary, wzajemności, nawyku, emocji.
Kiedy masz cele, wszystko stara się byś je zrealizował. Dają Ci poczucie mocy i celu w życiu. Czujesz się mocniejszy i panujesz nad swoim życiem.

Cele uwalniają energię niezbędną do ich realizacji.

Kiedy ekscytujesz się osiągnięciem celu, czujesz przepływający przez ciebie strumień energii. Nie wiesz nawet skąd pochodzi. Cele powodują też powstawanie pomysłów. Twój umysł cały wrze do wszelkiego rodzaju myśli, które pojawiają się w twojej głowie i pomagają ci w realizacji. Stajesz się bardziej kreatywny.

Cele wpływają też na nieustępliwość, determinację i stanowczość. Kiedy masz cele, wiesz czego chcesz, dokąd idziesz. Stajesz się mocniejszy.

U każdego człowieka występuje mechanizm porażki i mechanizm sukcesu.

Mechanizmem porażki jest strefa komfortu. Jest to naturalna tendencja do poruszania się po linii najmniejszego oporu. Robienia tego co fajne i łatwe, a nie tego co trudne i konieczne. Działa to automatycznie przez co większość ludzi ponosi porażki i nawet o tym nie wie. Osiąga znacznie mniej niż gdyby miała jasne cele.

Mechanizm sukcesu także jest automatyczny, ale wyzwalany jest przez cel. Kiedy wyznaczysz sobie wyraźny cel, działa jak przełącznik, który wyłącza mechanizm porażki. Dlatego ludzie mogą żyć przez długi czas nie osiągając niczego, a nagle zobaczyć wielki cel lub wizje i w chwilę zmienić swoje życie. Stają się liderami.

Cele są bardzo ważne dla szczęśliwego życia. Trudno sobie wyobrazić szczęśliwą i idącą naprzód osobę, która nie ma żadnych celów. Są one podstawą poczucia własnej wartości, szacunku do siebie i dumy.
Kiedy realizujesz cele bardziej siebie lubisz, rośnie poczucie własnej wartości, czujesz do siebie szacunek i inni szanują ciebie. Odczuwasz dumę. CDN…

Skrypt szkolenia Briana Tracy

Facebook Comments

Tags: bogaty człowiek, cele, mechanizm sukcesu, porażki, szczęście, umiejętność, wiadomość

Autor: admin

Mam mapę skarbów i doszłam do nich. Biorę garściami

KOMENTARZE

Nie ma jeszcze komentarzy

Dodaj komentarz